Kontakt

11-700 Mrągowo
ul. Przemysłowa 8

Tadeusz Tracz
+48 602-734-540

Realizacje

Polub nas!

Producent schodów - Schody szklane

Schody szklane cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością w aspekcie nowoczesnego wykończenia i aranżacji wnętrz. Wyróżniamy schody ze szklanymi balustradami, jak również modele, w których także stopnie są wykonane z wytrzymałego, hartowanego szkła. Ogromną zaletą oferowaną przez schody szklane balustrady jest możliwość zastosowania różnych rodzajów szkła, w zależności od indywidualnych preferencji klienta oraz wiodącego wystroju wnętrza.

Schody ze szklaną balustradą znajdują zastosowanie w nowoczesnych budynkach biurowych, ale również w domach prywatnych. Balustrady na schody szklane pozwalają wizualnie powiększyć pomieszczenie, nadać mu lekkości oraz wykorzystać dodatkowe walory aranżacji światła. Schody szklana balustrada są projektowane na podstawie potrzeb klienta, a do ich produkcji wykorzystuje się wyłącznie najtrwalsze materiały. Dzięki temu, zarówno stopnie, jak również barierki na schody szklane odznaczają się doskonałym wyglądem i trwałością na przestrzeni wielu lat.

Z jakich materiałów wykonywane są schody?

Do produkcji schodów szklanych wykorzystuje się najsolidniejsze materiały poddawane uprzednio profesjonalnej obróbce. Najistotniejszym materiałem jest tutaj oczywiście szkło, które musi charakteryzować się odpowiednią nośnością, odpornością na zarysowania, a także estetycznym wyglądem. 

Stosowane są różne gatunki szkła: satynowe, barwione, optiwhite oraz crash. Wybór zależy od aranżacji wnętrza, a także od indywidualnych oczekiwań klienta. W nowoczesnych budynkach coraz częściej spotykamy się ze schodów wykonanych niemal w całości ze szkła.

Niektóre modele wymagają jednak zastosowania drewna oraz odpowiednich stopów metali do produkcji balustrady, wzmocnień oraz stopni. To klient decyduje, jaki model schodów sprawdzi się najlepiej w danym wnętrzu oraz jak duża powierzchnia jest produkowana ze szkła. Tego typu produkty nie pozostawiają miejsca na kompromisy, w związku z tym, klient zawsze ma gwarancję, że przy realizacji wykorzystano najwytrzymalsze materiały.

Zobacz realizacje

Jaka jest cena wykonania szklanych schodów?

Schody szklane coraz odważniej wkraczają do świata nowoczesnych wnętrz. W związku z tym, coraz częściej spotkamy się z pytaniem o to, ile kosztują szklane schody. W praktyce, każdy projekt wymaga indywidualnej wyceny na podstawie potrzeb klienta. Decydującymi czynnikami okażą się: zapotrzebowanie na materiał, specyfika schodów, wybrany model, a także czas potrzebny na realizację począwszy od dostosowania projektu po wykonanie.

Mamy jednak dobrą wiadomość dla klientów, którzy chcą unowocześnić swoje wnętrze za sprawą schodów ze szklanymi balustradami. W porównaniu z tradycyjnymi schodami, ceny szklanych schodów nie są dużo wyższe, a w perspektywie czasu mogą okazać się dobrą inwestycją. Zastosowanie najsolidniejszych materiałów sprawia, że schody przez wiele lat prezentują doskonały wygląd i nie wymagają konserwacji, w odróżnieniu od schodów tradycyjnych.

Nie dziwi zatem fakt, że coraz większa liczba klientów decyduje się na schody szklane w swoim domu.

Zainteresowany naszą ofertą?

Zobacz inne rodzaje schodów

Schody Całoszklane

Schody ze szkła to najszybciej rozwijający się segment rynku w ostatnich latach. Szklane schody najczęściej mają stalową konstrukcję i szklane stopnie z hartowanego i klejonego szkła.

Schody na jednej belce

Schody na konstrukcji na jednej belce, jak sama nazwa wskazuje, posadowione są na jednej, centralnie leżącej belce, stanowiącej główną konstrukcję. Prezentują się nowocześnie i estetycznie.

Schody na dwóch belkach

Wygląd i funkcjonalności schodów na dwóch belkach są zbliżone do schodów na jednej belce. Schody na konstrukcji z dwóch belek stanowią najlepsze połączenie ceny

Schody Szklane

Schody szklane cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością w aspekcie nowoczesnego wykończenia i aranżacji wnętrz. 

Schody spiralne (wirowe)

Schody wirowe tworzą spiralny bieg owijający się wokół centralnej rury. Wymagają kołowego lub kwadratowego otworu, dobrze wyglądają przy krawędzi antresoli. 

Schody wstęgowe

Schody wirowe tworzą spiralny bieg owijający się wokół centralnej rury. Wymagają kołowego lub kwadratowego otworu, dobrze wyglądają przy krawędzi antresoli.