Firma czynna: Pn-Pt - 6:00 - 14:00
Lokalizacja: 11-700 Mrągowo, ul. Przemysłowa 8

Aktualności - Promocje

Z czego budujemy nasze schody?

Schody już dawno przestały być tylko koniecznym dodatkiem do wnętrza. Mnogość stylów i materiałów, z których są tworzone pozwala na realizację odważnych pomysłów projektantów. W naszych realizacjach staramy się sprostać marzeniom klientów o schodach XXI wieku. Jakich materiałów używamy do budowy schodów?

 

Jeszcze kilkanaście lat temu schody w domu rzadko kojarzyły się z elementem dekoracyjnym. Z reguły wykorzystywano konstrukcję żelbetową, dodając do tego stopnie drewniane lub wykańczając je płytkami ceramicznymi. W połowie lat 90-tych do wnętrz wkraczały coraz odważniej schody na lekkich konstrukcjach, początkowo tworzone w większości z gotowych elementów. Z biegiem lat prócz stali i drewna zaczęto wykorzystywać innego rodzaju materiały, choćby stal nierdzewną czy blachę. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom przy obróbce szkła, także i ten materiał zyskał na popularności i stał się obecnie jednym z najefektowniejszych wyrobów, z których budowane są schody. 

Ważna konstrukcja
Niezależnie od wyboru materiału na schody, do wnętrza musi być dobrana odpowiednia konstrukcja. Pisaliśmy już o rodzajach schodów, a w kwestii przypomnienia odsyłamy do naszego wcześniejszego wpisu (link). Odpowiedni dobór rodzaju konstrukcji schodowej to jedno, a drugie to wybór materiału. Konstrukcję budujemy ze stali zwykłej malowanej, stali nierdzewnej, ewentualnie z mosiądzu. Wybór rodzaju materiału dokonywany jest w zależności od charakteru wnętrza. Takie rodzaje materiału konstrukcyjnego możemy śmiało polecać do wnętrz domowych, biur, sklepów czy galerii handlowych.

Co na stopnie?
Spore pole do popisu mają nasi projektanci w przypadku doboru rodzaju materiału wykorzystywanego w stopniach schodów. Od wielu lat stosowane jest w tym przypadku drewno, stal, blacha lub krata, którą wykorzystujemy z reguły w pomieszczeniach technicznych czy halach produkcyjnych. Wszystko ma swój urok. Schody z drewnianymi stopniami idealnie nadają się do ciepłych wnętrz domowych, ale wielokrotnie realizowaliśmy tego typu zamówienia w sklepach czy biurach. Blacha ryflowana to z kolei dość ciekawy produkt, który teoretycznie pasuje przede wszystkim do hal produkcyjnych, ale coraz częściej spotyka się go w klatkach schodowych, czy nawet domach.

Absolutnie materiałem zdobywającym coraz większą rzeszę zwolenników jest szkło. To zdecydowanie najefektowniejszy materiał na schody. Mimo że zastosowanie szklanej konstrukcji bywa skomplikowaną formą i wyzwaniem dla projektantów, efekt jest zachwycający. Schody są właściwe niewidoczne, a elementy łączące sprawiają wrażenie unoszących się w powietrzu. Przepuszczające światło oraz dodające przestrzenności bryły odnajdą się idealnie w w każdym wnętrzu. To na pewno wnętrza domowe, zarówno rezydencje jak i mniejsze salony. Schody szklane i całoszkalne są znakomitym rozwiązaniem w hotelach, wnętrzach firm, reprezentacyjnych lobby.

 

Czekamy na Wasze pytania i komentarze!
 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Tel. 89 741 20 95