Firma czynna: Pn-Pt - 6:00 - 14:00
Lokalizacja: 11-700 Mrągowo, ul. Przemysłowa 8

Aktualności - Promocje

Lekkość i prostota. Schody ażurowe zdobywają klientów

Schody oprócz swojej funkcjonalności, mogą być także pięknym i efektownym dodatkiem naszego wnętrza. Zanim jednak staniecie się szczęśliwymi posiadaczami swojego domu czy mieszkania i chcecie mieć we wnętrzu schody, radzimy dobrze przemyśleć ich konstrukcję, materiał z jakiego zostaną wykonane oraz oczywiście ich wygląd.

 

Wśród najczęstszych realizacji przewijają się schody ażurowe, które wybierane są do pomieszczeń dwukondygnacyjnych, domów jednorodzinnych, a także biur i budynków użyteczności publicznej. Dlaczego? Ze względu na swoją prostotę i wizualną lekkość w samej konstrukcji.

 

Zanim jednak pokażemy Wam ciekawe aranżacje, skupmy się na samym pojęciu schodów ażurowych. To nic innego jak schody z wolną przestrzenią pomiędzy stopniami. W nomenklaturze architektonicznej mówi się, że są to takie schody, które nie posiadają podstopni, przez co nabierają formy ażurowej.

 

Wydawać by się mogło, że takie schody mogą być nietrwałe w porównaniu do typowo pełnych konstrukcji. Nic bardziej mylnego. Przy odpowiednim zaprojektowaniu i przygotowaniu można wykonać ażurowe schody na lata. Za ich wyborem przemawia również ich lekkość. I nie chodzi tu o samą konstrukcje, lecz o wrażenie unoszących się stopni. Schody ażurowe z łatwością dopasujemy do każdego wnętrza. „Niezauważalnie” wkomponują się w naszą przestrzeń, dając wrażenie większej przestronności.

 

Najczęściej schody ażurowe wykonane są z drewna, rzadziej ze stali, a najrzadziej ze szkła. Ten ostatni materiał przy tego rodzaju schodach idealnie sprawdzi się chociażby przy balustradach. Konstrukcje schodów także mogą być różne. Jednym z najprostszych i najłatwiejszych do wykonania rozwiązań jest zamontowanie belki (tzw. policzka), która podtrzyma stopnie. Jeśli konstrukcja przylega do ściany to policzek może występować tylko po jednej stronie, natomiast w przypadku dwóch belek, schody mogą być umieszczone nawet na środku pomieszczenia. Innym oryginalnym rozwiązaniem jest konstrukcja oparta na jednej lub dwóch belkach wspartych o strop i podłogę. Balustrada w tej sytuacji może zostać zamontowana do stopni. Kombinacji schodów ażurowych jest z pewnością jeszcze kilka, warto wziąć pod uwagę schody ażurowe kręcone czy wspornikowe, które zawdzięczają swoją stabilność stalowej belce wtopionej w ścianę.

 

Jeśli wybór Wasz padł na schody ażurowe, to warto by było na chwilę zatrzymać się przy balustradach. Lubicie innowacyjne rozwiązania to może udekorujcie schody ażurowymi wstęgami, które dodadzą elegancji i będą stanowić „luksusowy” dodatek. Technologia wycinania laserowego, która znalazła swoje miejsce w naszej firmie, daje nieograniczone możliwości w ich projektowaniu, zgodnie ze wzorem i upodobaniami każdego z Was.

 

Zapraszamy do kontaktu!
 

Czekamy na Wasze pytania i komentarze!
 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Tel. 89 741 20 95