Firma czynna: Pn-Pt - 6:00 - 14:00
Lokalizacja: 11-700 Mrągowo, ul. Przemysłowa 8

Realizacje

Efektowne schody w apartamencie Hotelu Velvet w Suwałkach (video)

Schody i balustrady zamontowane w jednym z apartamentów hotelu Velvet w Suwałkach to jedna z trudniejszych realizacji firmy Tierspol. Schody łączą  dwa poziomy apartamentu na dwóch ostatnich kondygnacjach budynku.

 

Policzki schodów precyzyjnie wykonano najpierw tworząc stalowy szkielet mogący unieść konstrukcję schodów a potem obłożono go giętą obudową z klejonego drewna. Tylko takie rozwiązanie zapewniało odpowiednią wytrzymałość konstrukcji przy jednoczesnej smukłości jej przekrojów. Dodatkowo należało rozwiązać problem transportu tych schodów do umieszczonego wysoko apartamentu.

 

Zostało to precyzyjnie przeprowadzone dzięki konstrukcji dającej się podzielić na spasowane fragmenty, zabezpieczonej przed uszkodzeniem wrażliwych drewnianych okładzin w czasie przewożenia i wstawiania na miejsce montażu. Na swoje miejsce trafiły one .. od góry poprzez dach – tak tylko dało się je wsunąć do apartamentu.

 

Długo można by opowiadać o problemach jakie pokonano tworząc konstrukcję z tak różnych materiałów jak stal i drewno oraz hartowane szkło, godząc ich różne charaktery, sposoby reagowania na obciążenia, na różnice temperatur, wilgotności- po to aby uniknąć deformacji i uszkodzeń w pomieszczeniu musi być cały czas klimatyzacja.

 

Stopnie wykonano z hartowanego i klejonego szkła z nadrukiem przeciwślizgowym. Całość uzupełnia podświetlenie stopni dodające szyku i poprawiające wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Elementem zamykającym to rozwiązanie są balustrady całoszklane wzdłuż krawędzi stropu.

 

Widok z antresoli zapiera dech w piersiach, a schody świetnie prezentują się oglądającym na tle ruchliwej miejskiej scenerii widocznej poprzez szklane ściany. Te schody nie są tylko wyposażeniem do wejścia i zejścia z góry na dół, one nadają temu wnętrzu charakteru i stylu i to w sposób, który lokatorzy apartamentu doceniają, bo cieszy się on popularnością wśród klientów hotelu Velvet.

 

Zachęcamy do obejrzenia videoprezentacji powyższej realizacji.