Firma czynna: Pn-Pt - 6:00 - 14:00
Lokalizacja: 11-700 Mrągowo, ul. Przemysłowa 8

Aktualności - Promocje

Czy szklane nawierzchnie są łatwe do utrzymania w czystości?


W ubiegłym tygodniu na portalu internetowym Homebook ukazał się artykuł o naszych schodach całoszklanych.

Komentarze jakie zaczęły pojawiać się pod artykułem uświadomiły nam, że musimy ponownie poruszyć dwie bardzo ważne kwestie - utrzymanie schodów szklanych w czystości oraz bezpieczeństwo użytkowania.


To, że schody bardzo szybko się brudzą, w zaledwie kilka minut, a do sprzątania ich potrzebna jest armia sprzątaczek nijak ma się do rzeczywistości, a opinie zdają się być wygłaszane przez osoby, które nie miały do czynienia ze schodami całoszklanymi czy szklanymi.

Schody stosowane są nie tylko w domach, ale również w hotelach, firmach, kancelariach adwokackich, galeriach, klubach, gdzie użytkowane są bardzo intensywne i wręcz przeciwnie, nie ma tam armii sprzątaczek. Byłoby to przede wszystkim bezsensowne, nikt nie pozwoliłby sobie na takie fanaberie, iż w miejscu reprezentacyjnym zamontuje schody mało praktyczne, które miałyby być cały czas brudne.

Czy ktoś z Was miał kiedyś styczność z ciemną , drewnianą podłogą? Zgadujemy że większość – kurz, pył czy piasek jest widoczny na takiej podłodze po kilku godzinach. Nawet jeśli podłoga w ciągu dnia nie była używana ani razu, kurz widoczny jest bardzo szybko.

Ci z Was, którzy mają lub mieli taką podłogę w domu, dobrze wiedzą o czym piszemy, sprzątać można codziennie a podłogę i tak po kilku godzinach, przykrywa piękna warstwa kurzu, widoczne są wszystkie smugi i ślady.
Szkło, jego przezroczysta struktura, sprawia iż kurz , smugi czy brud nie jest tak szybko widoczny.
Jeśli chodzi o sprzątanie, jak kto woli - jedni sprzątają schody codziennie – domyślamy się, że każdy z inną częstotliwością, niektórzy raz w miesiącu, nie jesteśmy w stanie tego określić.

Jedno możemy zagwarantować, żaden z naszych klientów, czy jest to klient, który ma w domu stopnie szklane czy schody całoszklane, właściciel hotelu, biur czy firm nie zgłasza nam nigdy takiego problemu. Oczywiście jeśli uważa, że tak trzeba to będzie utrzymywał je w idealnej czystości dostosowując intensywność czyszczenia do potrzeb. Jednak na podstawie dotychczasowych doświadczeń wiemy, że schody całoszklane nie wywracają do góry nogami normalnego rytmu sprzątania czy to mieszkania czy biura lub hotelu.

Osoby decydujące się na takie schody, nawet jeśli mają pytania związane z zachowaniem czystości takich schodów, analizując za i przeciw zdają sobie sprawę z bezsensu takiego założenia. To tak jakby zastanawiać się nad kupnem pięknych butów (bo trzeba będzie je czyścić tym staranniej im są piękniejsze) albo wspaniałego samochodu (trzeba go myć tym częściej im piękniejszy ma być w użytkowaniu) - po prostu piękno potrzebuje utrzymania w odpowiednim stanie, ale nie jest to nic wykraczającego poza normalne standardy.

Temat o tym, że schody szklane czy całoszklane są bezpieczne był poruszany już wielokrotnie.

Schody szklane i całoszklane nie są mniej czy bardziej śliskie niż inne powierzchnie.

Każdy, kto miał styczność z takimi schodami jest tego świadomy. Schody są zabezpieczone, nie jest to śliskie szkło, ale pokryte specjalnym nadrukiem. Są to ceramiczne farby nadrukowane i wtopione w powierzchnię szkła w procesie jego obróbki cieplnej. Tak jak wspominaliśmy wyżej, schody stosowane są w przeróżnych miejscach gdzie ruch jest bardzo intensywny, gdzie bezpieczeństwo jest ważne.

Klienci którzy decydują się na szklane stopnie czy schody całoszklane w domach gdzie są małe dzieci, klienci świadomi, którzy mieli do czynienia z tą materią nigdy nie mają wątpliwości. Decydują się na luksusowy, ekskluzywny produkt i mają gwarancję estetycznego, zjawiskowego elementu we wnętrzu, a problemy takie jak łatwo brudząca się nawierzchnia czy niebezpiecznie śliska nawierzchnia są bezpodstawne i niepotwierdzone przez praktykę ich użytkowania. Znaczący jest fakt, że produkując takie schody ze szklanymi elementami od wielu lat nigdy nie byliśmy poproszeni przez klienta o wymianę stopnia z powodu uderzenia czy upadku przedmiotu i uszkodzenia go – to świadczy o tym, że nasi klienci użytkujący schody szklane lub całoszklane są ich szczęśliwymi posiadaczami.

Pamiętajcie, że jesteśmy do Waszej dyspozycji i odpowiemy na Wasze wszystkie pytania. Zapraszamy do komentowania. Możecie również do nas napisać Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.